Ano vs. Ne – část 1.

Říkáme „ano“ na věci, na které bychom chtěli říct „ne“ a odpovídáme „ne“, na věci, na které bychom chtěli říct „ano“. Přijdete si zmateni? Možná to zmateně vyzní, ve skutečnosti tomu tak ale někdy opravdu je.

Každý z nás určitým způsobem sní, nemluvím však o snech, které se nám zdají v noci, ale o těch, o kterých sníme jen my sami. O těch, které se mohou týkat jak oblasti pracovní, tak vztahové nebo možná i cestovatelské. Jakmile se ke splnění našeho snu přiblížíme, můžeme dostat strach a najednou z našeho přejícího si „ano“ vzniká strachující se „ne“.

Já sama jsem si uvedeným nedávno prošla. Před rokem jsem se začala aktivně věnovat joze, po půl roce jsem se do jogy tak zamilovala, že jsem tajně snila o tom, jak ji jednou budu ne jen cvičit, ale také předcvičovat. Dokonce jsem si i vizualizovala, jak by hodina pod mým vedením probíhala. Po dalším půl roce intenzivního cvičení jsem příležitost dostala. Hádejte, jaká byla moje odpověď. Hádáte správně „ne“. A moje ne jsem si také dokázala kvalitně obhájit. Nejsem certifikovaná. Jogu jsem nikdy nepředcvičovala. Ještě nejsem připravena. Ještě, ještě, ještě, jen abych si to moje ne obhájila.

Jednoho dne jsem si však řekla, že když dostanu nabídku opět (už po čtvrté), nebudu se rozmýšlet a řeknu „ano“. Vždyť jsem si to tolik přála.

Druhý den jsem do svého feedu na Instagram přidala joga sestavu, kterou jsem si sestavila podle sebe. Během pěti minut se pod ním objevil koment „Pojď už předcvičovat“. Nabídka to byla čvrtá a jak jsem si slíbila, druhý den jsem ji přijala a mé ustrašené „ne“ jsem tak otočila na moje dlouho vysnívané „ano“.

Občas nám náš strach přehází i slova, která chceme vyslovit, zkusme mu nedovolit mluvit za nás a stůjme si za tím, co cítíme, v opačném případě by to byla škoda. Nemyslíte?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..