Čas letí, dejme ego stranou

„Nenech slunce zapadnout nad svým hněvem“ říká se…

Jedním z nejsložitějších rovnic života tvoří podle mého lidské vztahy. Existuje spousty publikací, které nás rozdělují dle typologií osobností, pomáhají nám rozeznat, kdo do jaké spadá a následně tak možná více pochopit jeden druhého. Existují také publikace věnující se soft skills, které nám radí, jak k lidem přistupovat, jak s nimi lépe vycházet a jak k jednotlivým osobnostem přistupovat. Rad je tedy spousty, a tak už je zbývá jen aplikovat.

Ale upřímně, každý z nás má sem tam své horší dny, které ne vždy můžeme předvídat. Vyvolány mohou být nespočetným množstvím faktorů, kterými může být například přemýšlením nad věcmi, se kterými si vnitřně lámeme hlavu nebo prožíváním nepříliš jednoduchého období v našem životě a nebo jednoduše tím, že se nám vše najednou nakopí a my máme pocit, že nic nestíháme.

To, jak se aktuálně cítíme však nejlépe víme především pouze my sami. Nikdo jiný nedokáže naše myšlenky, pocity a rozpoložení lépe přečíst. A tak se někdy může stát, že jsme určitý den citlivější, věci si bereme více osobně a na druhého reagujeme podrážděně, což někdy může vést k hádce, které bychom možná mohli předejít tím, že druhému řekneme, čím si aktuálně procházíme. Když už je však hádka vyvolána, mohli bychom se řídit již uvedeným „nenech slunce zapadnout nad svým hněvem“, jednoduše neměli bychom dovolit, aby trvala příliš dlouho.

Naše chování a přístup kolikrát dokáže změnit až nemoc nebo ztráta. Lidé si většinou uvědomí, co měli, až když o to přijdou, jakoby každý z nás potřeboval lekci k poučení. Určitě jste už slyšeli rozhovory na téma, čeho lidé na sklonku svých životů nejvíce litují. „Nestihl jsem“ a „nevyslovil jsem“ je jednou z nejčastěji zmiňovaných vět. Času je, i když se zpočátku může zdát opak, velmi málo. Neplýtvejme tak zbytečně čas hádkami, nenechávejme slunce zapadnout nad svým hněvem a dejme ego stranou.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..