Collect moments, not things

Když jsem se balila na Bali, musím přiznat, že jsem se trošku obávala, bála jsem se toho, že se při balení opět „odvážu“ a sbalím skoro všechno, co mám ve skříni (co kdybych to náhodou potřebovala), naštěstí jsem ale byla limitována jedním batohem. Věděla jsem, že na Bali chci na každodenní bázi využívat skutr a opravdu se mi nechtělo tahat s dalšími XX taškami nebo několikatery šaty jen z důvodu, že bych je mohla potřebovat. Takže jsem sbalila tři trička, dvě tílka, dvoje šortky, jednu bundu, dvoje plavky a vyrazila. A musím přiznat, že si s tím bohatě vystačím. Rozhodla jsem se totiž sbírat zážitky, ne věci.

Dnes ráno, když jsem pozorovala skákající delfíny pŕi východu slunce, jsem zažívala pro mě osobně opět další z nezapomenutelných zážitků, načež jsem se zamyslela. Šaty, okolo kterých v obchodě dlouho chodíme, si nakonec stejně koupíme, ale za dva roky je mohou nahradit jiné, námi v tu danou chvíli definované opět jako nejhezčí, a na ty předešlé zapomeneme. Při zážitku to ale tak není, na zážitek z před několika let jen stěží zapomenete a nahradíte ho jiným. Zážitky / momenty totiž sbíráme, jeden vedle druhého, rovnocenně, kdežto materiální věci nahrazujeme.
Nejsem zastánce toho, nedělat si vůbec radost i materiálními věcmi, každý z nás se samozřejmě rád oblékne do něčeho v čem se cítí dobře, krásně, pohodlně. Zastávám však názor, že radost z materiálních věcí je krátkodobá, kdežto momenty, které v životě zažíváme jsou celoživotní a koneckonců ty pro nás důležité a nejhezčí nám v závěru právě ten náš život vytvářejí, nemyslíte?

PS: Zkuste si odpovědět na dvě otázky, kde je to tričko/šaty/boty, které jste si ve 20 letech koupil / koupila celý / celá natěšená? A kde jste dostali pusu, na kterou nikdy nezapomenete? Schválně, kterou z událostí si vybavíte jasněji…

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..