O level výš či níž?

Během svého života se dostaneme do situací, kdy nadobudneme pocit, že už dál nemůžeme, případně, že danou situaci nezvládneme. Jakmile však s uvedeným začneme pracovat, především tedy spíše pracovat sami se sebou, budeme z našeho pomyslného dna postupně stoupat. Začneme cítit, že v životě jdeme správným směrem a že jsme opět na té správně cestě. Jenže to by nebyl život, aby nám nepřipravil další překážku, nebo-li spíše zkoušku, která má ověřit, zda jsme se z předchozí situace poučili. Z jakého důvodu? Jednoduše pro to, abychom byli prověřeni, zda jsme ve svém životě schopni postoupit zase o level výše.

Klasickým příkladem může být tak oblíbené ozývání se hlasu minulosti od člověka, který Vám ve vztahu ublížil. Prožijete si své období, ve kterém se na tom svém dnu chvíli „vyválíte“. Píšu své, protože u každého člověka trvá pro něj specifickou dobu, takvou, kterou potŕebuje pro svůj další posun. Po skončení tohoto období, jste si to v hlavě vyhodnotili, uvědomili si, že na Vás v životě určitě někde čeká člověk, který si Vás bude vážit víc, odrazili jste se ode dna a ejhle = ON se ozve znovu. A co teď? Záleží samozřejmě v jaké životní fázi se nacházíte a zda jste za sebou minulost opravdu uzavřeli. V případě, že jste se svou minulostí vyspořádáni, postupujete o level výš, v případě, že ne, situace se zopakuje znovu a v takové míře, abyste se z ní pro tentokrát již poučili.

Nemusí se však jednat pouze o úroveň vztahovou…

Jste člověkem, který vždy vše odkývá, se vším souhlasí a bojí se vyjádřit svůj vlastní názor? V práci se Vám toho na hlavu valí tolik, že každý den pracujete do noci a Vy se hroutíte z toho, že si nemáte kdy odpočinout? Zkuste se zamyslet, jestli se Vám tato situace v životě neobjevuje až příliš často a jestli skoro pravidelně nekončí vyčerpáním, které se následně projeví nemocí, případně nesnesitelnou únavou. V případě, že jste si uvedené uvědomili, věřte mi, že před příštím kývnutím na všechno, si vše pořádně promyslíte. A pokud ne? Budete stále na tom stejném levelu. Proto při dalším zadání úkolu navíc, zkuste projevit trochu síly a svůj názor vyslovit, dostanete možnost postoupit ve svém životě o level výš.

A jaké jsou Vaše zkoušky života? Směřujete kupředu nebo stojíte na místě?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..