ERROR v mezilidském kontaktu

Dnešním světem vládnou aplikace, začínal nedávno jeden z mých článků. Dalo by se na něj jednodušše navázat…

Místo, abychom hladili námi milovanou osobu, hladíme displeje našich telefonů; místo, abychom si říkali slova face to face, raději si je napíšeme; místo, abychom trávili chvíle spolu, na které jsme se tak těšili, trávíme je kolikrát spolu s našimi dalšími 2 nejlepší kamarády, kteří nám pomocí messengeru a jiných vychytávek pomáhají být v kontaktu s X dalšími.

V minulých týdnech jsem měla možnost účastnit se jedné módní akce s názvem #lifeisfashion. Mezi hosty vystoupilo rovněž dnes již tak známé duo Ester a Josefina. Kdo, že tyto slečny jsou? Jedná se o kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Nicméně známé jsou také především díky Instagramu, na svém @esterajosefina postují kolikrát známé, ne však příliš veselé textové zprávy / fráze užívané mezi partnery. Kdo by neznal například tak známé „Co ti je?“ „Nic“.

Jestli Vás zajímá jak celý projekt vznikl, vznikl díky jedné známé, se kterou se rozešel přítel přes Facebook veřejně na svůj wall zavěsil fotku klíčů s popiskem new life beginning. Originální rozchod, že?

V dnešní době, kdy máme stroje, aplikace a roboty skoro na všechno, zapomínáme na to nejdůležitější, na lidský kontakt, na to spolu mluvit, diskutovat, komunikovat a naplno spolu trávit čas (myšleno bez mobilních zařízení v ruce) a spíše ruku v ruce s tím druhým. Zamysleme se, jestli v těch našich mezilidských vztazích kolikrát nepěstujeme podobnou prohlubeň a v případě, že ano, zamysleme se podruhé, jestli ji takto i nadále pěstovat chceme. Možná příště namísto telefonu raději do ruky vezmete ruku svého partnera, popřípadě si budete užívat společně trávenou chvíli s pro Vás blízkým člověkem, ať je to už kamarád / kamarádka, přítel či přítelkyně nebo Vaše rodina…

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..