#workingonyourself

Nízké Tatry – Polana

„Podívej se, co má na sobě.“ „Takhle bych teda já nezareagovala.“ „Ten se ale změnil / změnila.“ Porovnávání je zdá se jakoby součástí našeho každodenního života. Nezabýváme se ale zbytečně druhými namísto toho, abychom svou pozornost zaměřili na vylepšování „sebe-sama“?

Jako lidé máme tendenci si tak rádi volit pro nás tu nejjednodušší cestu a všímání si společně s posuzováním druhých mezi tu nejjednodušší cestu rozhodně patří. Přiznejme si upřímně, nikdo z nás není dokonalý, někdo si svých chyb všímá, někomu naopak jeho ego všímat si svých chyb, nedostatků nebo slabin nedovolí. I když je občas v nějaké situaci zacítíme, dáváme je na druhou kolej a nechceme se jim věnovat, protože analyzovat je, mezi tu nejjednodušší cestu rozhodně nepatří. To, že je dáváme ale stranou nám nezaručí, že se nám už nikdy neobjeví, naopak, objeví, opět v jiné situaci, dokud je sami v sobě nevyřešíme.

Proto možná pro příště, až Vám Vaše mysl opět vyšle signál někoho posuzovat, odsuzovat, hodnotit, zkuste se zamyslet na čem byste rádi zapracovali Vy sami, pomůže to nejen Vám, ale i Vašemu okolí.

Likujte a sdílejte:

Peti

One Comment

  1. Zivot je jedna velka škola nič nieje nahoda vsetko námsluži na to aby sme sa zmenili k lepšiemu naucme sa dakovat za kazdu chvilku a hladajme pokoj v dusi to nam pomoze pochopt a prijat vsetko co dostávame.Dakujem prajem krasny den Ahoj Čauko kakauko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..