Inspirovat a být inspirován

Že se ráda obklopuji inspirativními lidmi možná už víte. Některé z nich v průběhu našeho života můžeme dostat „do vínku“ (členové naší rodiny), některé si můžeme „vybírat“ a obklopovat se jimi i nadále (ať už je to náš partner nebo přátelé) a na některé z nich narazíme, aniž bychom to čekali. Mám kolem sebe lidi z obou skupin. Nedávno jsem však narazila na člověka z té druhé, náhodně. Souhlasil společně se mnou, že inspirativních lidí v našem okolí nikdy není dost, a tak se jimi stejně jako já obklopuje rád.

Nizke Tatry

V průběhu našeho setkání jsme narazili na téma, kdy člověk dokáže být inspirací pro druhé, avšak své rady nedokáže „aplikovat ve svém soukromém životě.“ A tak jsem se zamyslela a přiznala, že také pár takových lidí znám a jsem si jista, že mezi ně spadne občas každý z nás. Za příklad dám ženu, která úspěšně rozjela business v seznamovací agentuře, sama však partnera ne a ne najít. Čím to může být?

Občas nám chybí pohled nezúčastněné strany, abychom situaci dokázali posoudit, popřípadě si poradit sami takříkajíc s čistou hlavou. A tak je většinou jednodušší být tou čistou hlavou pro někoho jiného, ať už prostřednictvím kamarádství, partnerství, blogu, publikace nebo také koučingu či mentoringu. To, že jsme inspirací pro ostatní však neznamená, že my sami inspiraci nepotřebujeme, naopak. Celý život se osobnost člověka vyvíjí a v případě, že bychom rádi, aby se vyvíjela správným směrem, měli bychom nejen tou inspirací být, ale zároveň se ji s oblibou obklopovat. A touto cestou se vydávám i já.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..