Kdo hledá… najde?

Znáte to. „Nevíš, kde mám…?“ otázku, kterou pokládáte, ať už svému příteli / přítelkyni, manželovi / manželce, kolegovi / kolegyni nebo sobě samému. Vsadím se, že minimálně jednou za život jste něco hledali a zrovna v tu chvíli, kdy jste to nejvíce potřebovali, jste to nemohli najít.

Já například minule hledala rtěnku. Myslela jsem si, že mi zapadla pod přední sedadlo spolujezdce. A tak jsem po příjezdu z práce domů začala hledat. Rtěnka tam nebyla, ale byla tam občanka. V sekundě mi bleskne hlavou, že jsem si jista, že tu svou občanku v peněžence mám. A tak beru kartu do ruky a zjišťuju, že je to občanka mé kamarádky, která se mi před měsícem nad „kávou“ stěžovala, že ji nikde nemůže najít. Začnu se smát, protože situace, kdy hledáte něco, co potřebujete nebo byste to jednoduše rádi našli, ale objevíte něco jiného, se mi nestala poprvé. Naopak, mám pocit, že si ze mě někdo občas střílí a natáčí mě skrytou kamerou. Kartu jsem tak kamarádce vyfotila, ta si ale samozřejmě v mezičase udělala novou, a tak tahle byla dobrá už jen na rozstřihnutí. A moje rtěnka? Tu jsem našla přesně před týdnem a víte, kdy? Když jsem vybírala ze zadních sedadel nákup. Ležela v přihrádce u zadní sedačky.

A tak jsem se zamyslela, že většinou je tomu tak i v životě, kdy když něco chceme silou mocí neustále najít, ne a ne to přijít. Jakmile na to však přestaneme myslet a soustředíme se na něco jiného, objeví se to. Ať už je to nabídka nové práce, nová láska nebo stará známá, které jste se už tak dlouho chystali napsat.

Nebo máte jinou zkušenost? 🙂

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..