Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá

Víte, co mám na příslovích nejraději? Hledat souvislosti a aplikovat je na situace dějící se v našich životech.

Přísloví „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá,” určitě poznáte ještě z čas základní školy. Já bych jen dodala podtitulek, že se jedná o další z ukázek tzv. karmického zákona. A co ten karmický zákon vůbec znamená? Jsou to situace v našich životech, které se nám dějí z určitých příčin. Především však z důvodu, abychom se z nich poučili nebo naopak si potvrdili to, že se v životě opravdu vše děje na základě určitých zákonitostí.

Pro lepší vysvětlení bych výše uvedené přísloví napasovala na situaci, kdy například vědomě jdeme na rande se zadaným člověkem. Přátelé, upřímně a otevřeně přiznávám, dělala jsem to i já, protože jsem v té době na karmu sice věřila, ale v takové obsáhlosti si ji neuvědomovala. A tak jsem se na několik takových rand vydala. A víte jak dopadla? Nijak. Buď to šlo do ztracena bez vysvětlení anebo mi to ve dvou případech ublížilo na tolik, že jsem si z toho ránu lízala ještě další 4 měsíce. A ten druhý? Ten pokračoval v těch podmínkách, za kterých jsem ho potkala já, jednoduše si našel někoho jiného. Jen tak. Ze dne na den. A přesně v tomhle bodě se ta jáma nachází. Co myslíte Vy? Souhlasíte?

A proč o takovém tématu píšu, když jsem v uvedeném konečně změnila přístup a poučila se? Protože jsem v týdnu se známým, který výše uvedenou situaci prožívá, přesně na toto téma narazila a jeho reakcí bylo, vždyť nedělám nic zlého, i tak to mají nahnuté. Ať to nahnuté mají, ale nelámejte to Vy, nebuďte důvodem rozchodu, protože jednou se jím stanete Vy. Nedělejme druhým, co nechceme, aby bylo děláno nám. Vždyť víte, jak to funguje, co dáváme, to se nám vrací.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..