Klín klínem

Nejednomu z nás v životě nevyšel vztah. Nejeden z nás měl zlomené srdce. Nejeden z nás někomu to jeho srdce zlomil. Dnešní doba mi přijde na vztahy náročná, nalézt člověka, který Vám svým jednáním, smýšlením a životním stylem vyhovuje, není příliš jednoduché. K tomu by měla přeskočit vzájemná jiskra a oba dva jste měli vědět, co v životě chcete. Jenže s rostoucím věkem jsme ovlivněni rovněž minulostí, která nás formuje, i přesto, že se někdy může zdát, že nám z našich sil spíš ubírá. Ano, mluvím o vztazích nevydařených, o těch, co nás nejvíce pálí, bolí a kdo ví, co ještě. O těch, co si myslíte, že nikdy nebudou překonány. O těch, kvůli kterým prolijete potoky slz do polštáře. O těch, co se bojíte, že se budou opakovat a proto opakujete slova – „už nikdy nikoho nechci“, no a pak si někoho hledejte.

Lidé se zlomeným srdcem často říkají, že nikoho nechtějí, možná nechtějí, ale každému z nás se jednou za čas posteskne, každý z nás, jednou za čas potřebuje obejmout, potřebuje mít pocit, že je a že na něm někomu záleží. A tak si sem tam hledáme záchranáře a záchranářky, které, když potřebujeme, obejmou. A jakoby to čert nechtěl, většinou se do nás i zamilují. Všeobecně se nazývají „převozníci“. Také jsem svého měla a také jsem párkrát tím převozníkem byla. A řeknu Vám, není to med lízat, vždyť to určitě poznáte. Za začátku tam ta jiskra možná je, no postupem času zjišťujete, že jste tu pro něho pouze jen když on chce, ne když máte zájem i vy.

Jedním takovým převozníkem jsem byla i já a i když jsem se snažila, vztah z toho nevzešel a on si zahojený a vyrovnaný našel jinou. Po několika proplakaných nocích do polštáře, 10000 změn nálad jsem dostala nápad, že bude nejlepší začít randit. Naštěstí mě tenhle můj „skvělý“ nápad hned po prvním rande přešel, dotyčnému jsem vysvětlila, že nejsem připravená a potřebuju se se vším srovnat sama. Bylo to jedno z nej rozhodnutích, trpěla jsem sice ještě další tři měsíce, ale tyhle tři měsíce mi dali mnohem víc než jen převezení se na druhou stranu. Daly mi příležitost lépe poznat samu sebe, zesílit a na vztah se připravit, tentokrát na ten reálný, bez převezení a s láskou.

Proto i když je Vám ouvej, bolí to a máte pocit, že Vám srdce pukne bolestí, netahejte do tohoto Vašeho stavu někoho dalšího. Přeci jen, karma je karma a tak se tak ráda vrací…

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..