Lidé, které jsem potkala

Během svého života jsem potkala spousty lidí a jsem si jista, že jich ještě spousty potkám. Někteří v něm zůstali, někteří se v něm objevili jen na určitou chvíli a někteří teprve přijdou. I přes to, že se všichni tváříme, jak jsme rozdílní, jsme, ale několik věcí nás spojuje.

Nenarazila jsem na člověka, který by kdy neplakal, nebo se kdy nesmál, nepotkala jsem člověka, který by nikdy nepodvedl nebo nebyl podveden (myšleno v jakékoliv oblasti, ne pouze v oblasti lásky), neznám člověka, který by neměl žádné emoce, neznám člověka, který v životě nezažil pocity štěstí, ale také pocity smutku. Nepoznám člověka, který by nikdy neměl rád nebo nezažil pocit nenávisti. Každý z nás je v závěru dne totiž stejný, každý z nás se ale nachází na jiné úrovni bytí. A tak se občas stane, že se potkají dva lidé na úrovni jiné. Jak už jistě víte, tvrdím, že náhody neexistují, a tak si tyhle setkání většinou vysvětlují vztahem „učitel a žák“, protože si popravdě řekněme, kdo se od koho něco někdy nenaučil a jak jinak než zkušeností, kterou by si nejvíce zapamatoval, tedy tou, co nás nejvíce zasáhla.

A tak, až se pro příště bude někdo z Vás ptát, proč občas potkáme lidi, které v našem životě nezůstanou, je to tím, že my jsme v té naší knížce postavou hlavní a jak jistě víte, ne všechny vedlejší postavy tu hlavní celý příběh provází. Měli jsme se jednoduše jeden od druhého něčemu přiučit.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..