Life schedule

Jakže se to říká? Vystuduj, najdi si dobře placenou práci a založ rodinu? Já ale zastávám názor, že recept na šťastný život má v sobě zakořeněný každý sám, stejně tak jako jeho načasování. Na světě neexistuje žádný time schedule, kterým bychom se měli řídit, i když tlak společnosti nám ho občas uměle vytváří.

Nedávno jsem byla na oslavě tentokrát 30.narozenin mého kamaráda z vysoké, které se účastním pravidelně každý rok a stejně jako roky přechozí jsme měli možnost i tento rok zaktualizovat si, jak se kdo z nás má, co máme nového a jak se nám daří. Oslavy se účatsnili mí známí z vysoké, takže nám kolem 30 bylo všem. Mně osobně třicet bude za tři měsíce a velkou hlavu si z toho rozhodně nedělám. Věk třiceti let je však společností kolikrát vnímán jako velký mezník, a tak spolu s ním roste i počet otázek, jestli jsme zadaní, v případě, že ano, tak kdy se vezmeme a když už máme odškrtnuto i to, tak kdy, že se to chystáme mít děti. A přesně z těchto otázek si jedna z mých kamarádek dělá velkou hlavu. „Známí mi říkají, že po 30. si partnera jen tak lehce nenajdu.“ Hloupost. Kdo stanovil tuhle pomyslnou hranici? Každý má svůj vlastní time schedule, vlastní životní flow a rozhodně nejsme oprávněni někomu hranice, co by kdo kdy měl dělat, zažít, určovat.

Občas je na nás sice přílišnými otázkami vyvíjen tlak společnosti, nenechte se jimi ale strhnout a užívejte si všechno to, co Vám život přináší, i když tomu možná teď nerozumíte, zpětně, i když by to mělo být za pár let, nám to do sebe všechno zapadne. Kadý z nás má za sebou jiné životní zkušenosti, historii a prožívá právě období, které prožívat má, aby byl právě posunut do období dalšího, které je však ostatními nedefinovatelné.

Co myslíte Vy?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..