Ladies, všechno nejlepší!

Mezinárodní den žen, často známé také jako MDŽ, někdo slaví, někdo ho přejde bez povšimnutí a někdo si při jeho vyslovení okamžitě vybaví karafiát. Já osobně bych se mu ráda pověnovala. Z jakého důvodu? Protože daný den jen věnován nám, ženám a upřímně, my ženy si někdy to své ego dokážeme krásně podkopat.

Ve svém okolí mám mnoho žen – kamarádek, známých, kolegyň a musím přiznat, že každá z nich je speciální. Když budu ale mluvit za nás všechny, někdy na tu svou podstatu, specialitu neboli výjimečnost, zapomínáme. Naopak, všímáme si žen ostatních. “Takový krásný kudrnatý vlasy, co já bych za ně dala?“ stěžuje si žena s rovnými vlasy. Přičemž žena s kudrnatými by tak ráda rovné. „Ty její pihy na nose, rozkošný.“ Přičemž ta, co se jimi pyšní je pravidelně každé ráno zakrývá make-upem. Mohla bych pokračovat stehna, boky, výška, šířka, všímáme si tolika oblastí na ostatních, že nám ty naše přednosti kolikrát unikají.

A tak bych v tento den ráda vzdala hold každé ženě, protože každá z nás občas zapochybovala nebo občas zapochybuje. Ať už máte jakýkoliv nos, ústa, zadek, pas, nezapomínejte, že to dělá právě Vás. Nezapomínejte, že Vámi definovaný nedostatek, ať už oblast Vašeho těla nebo možná i povahu, můžete jako nedostatek vnímat pouze Vy, pro někoho jiného může být naopak ideálem či vzorem. Na čem ale záleží, je především to, jak k sobě přistupujete. Víte proč? Protože to, jak k sobě přistupujete Vy sami, k Vám přistupuje Vaše okolí. Soustřeďte se tedy spíše na to, co se vám na Vás líbí. Jednou mi má kamarádka oznámila, že jednoduše neví, „asi nic“. Že nevíte taky? Vemte si papír, tužku, popřemýšlejte a napište si minimálně pět věcí, které se Vám v životě podařily, za co jste na sebe hrdé a uvidíte, na něco přijdete.
Souhlasím, každá z nás má jiné sebevědomí, každá z nás má občas krizi (mívám ji i já, taky jsem jen člověk), ale neznamená to, že na tom našem přístupu nemůžeme pracovat. Pracujme a mějme se rády, protože od narození celý život trávíme upřímně nejvíce času pouze s jedním člověkem, a to sami se sebou. Možná zrovna ve Vašem okolí není nikdo, kdo by s Vámi ten Váš den oslavil, tak ho oslavte sami. Běžte k zrcadlu, usmějte se na sebe a udělejte si radost. Je to přeci náš den.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..