Myšlenkový flow

V předchozím článku jsem se věnovala především meditaci a tomu jak mi pomáhá zklidnit myšlenky. Dnes bych na něj ráda navázala, myšlenky má totiž neustále každý z nás, tentokrát se ale zaměŕím na ty negativní.

Adršpašsko – Teplické skály

V jednom ze svých prvních článku jsem zmínila vtip, který je určitě každému známý:

Žena ležící vedle svého partnera hloubavě přemýšlí „Leží tady vedle mě a vůbec mě neobejme, dívá se jen do stropu, kdoví, nad čím přemýšlí. Jsme spolu už deset let. Příliš dlouho na to, abych pro něj byla ještě přitažlivá. Přece jen, za těch deset let jsem dost přibrala. Určitě má jinou. Navíc se teď zamračil, to není dobrý znamení!“
Muž ležící vedle své ženy: „Hm, moucha na stropě. Jak to, sakra, dělá, že nespadne?!“

Všimli jste si myšlenky ženy, které nejen že hlavou přelétla negativní myšlenka, dokonce v ní ihned uvěřila a kdyby to nebyl vtip, ale vyprávění, jsem si jista, že by se k ní další negativní myšlenky nabalovaly a nakonec by si finálně vyhlásila, že když její manžel přišel včera o 10minut pozdě z práce, určitě jel od milenky. Bum. Tečka a hádka může začít.

Podobné nabalování negativních myšlenek je bohužel pro lidský mozek typické. Mozek nám v hlavě vytváří různé obrazce, myšlenky, a to jak na základě zkušeností našich, tak na základě zkušeností ostatních a jako naschvál zkušeností především negativních, jakoby ty pozitivní kolikrát vytěsnil. Jenže nebylo by snad snazší si myšlenku, kterou Vám mozek vyšle, nejprve uvědomit z pohledu „proč se mi v hlavě vytvořila a zda opravdu existuje reálný důvod jí uvěřit?“

Roháčské plesa

Sama za sebe přiznávám, že i mně sem tam v hlavě nějaká ta negativní myšlenka vystřelí, naštěstí jsem s ní už začala pracovat a uvědomovat si ji. Kdybych to neudělala, v hlavě se mi dokáže spustit takový kolotoč myšlenek, který by dával v závěru scénář snad lepší než píše Spielberg. Je to ale zbytečné, věřte mi. Někdy mi přijde, jako bychom se v tom my lidé sami vyžívali, vytvářet si ve svých hlavách ty nejhorší možné scénáře, trápit se a přitom si nechat to krásné protékat mezi prsty.

A tak pro příště až Vám něco hlavou opět proletí, zkuste si tu myšlenku uvědomit, uvidíte, bude se Vám žít mnohem lehčeji.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..