Nebudeme sedět doma budeme cestovat – Velikonoce II. – Broumovské stěny

Na Velikonoční neděli jsme z polského městečka Kudowa vyrazili směr Broumovské stěny. Parkovat můžete necelé 2km od „vstupu“, který je pro tentokrát zadarmo anebo přímo u vstupu.
Jelikož jsme na místo dorazili něco málo po 11, rozhodli jsme se hned ze začátku osvěžit v cca 10 minut vzdálené chatě Hvězda, prostředí Vás učaruje. Velký krb, příjemná obsluha a typicky česká jídla. Nás ale nejvíce zaujal čišník, který hosty bavil svými milými průpovídkami a každému z nás věnoval pořádnou dávku energie.

Po krátké zastávce jsme vyrazili na cestu k Broumovským stěnám. Cesta lesíkem nám trvala cca 5 minut a před námi se „zjevily“ kamenné balvany, které nám poskytlo hned první vyhlídku na celé okolí. Po kamenech jsme přeskákali a pokračovali dál. Pro ty, co přeskákat nechtějí, je vytvořena klasická lesní cesta.

Stejně jako tomu bylo v Adršpašských a Teplických skalách, i tady můžete hádat čemu všemu se jednotlivé skalní úkazy podobají.

Zamířili jsme ke skalnímu divadlu, které však bylo dočasně uzavřeno, a tak jsme vystoupali na poslední z vyhlídek a zamířili zpět. Vrátit se můžete 2 směry, tím, kterým jste se k dané vyhlídce dostali anebo druhým, který vede lesní cestou lemovanou stromy k jedné z roklí. Ta byla v Broumovských stěnách mimo jednotlivé výhledy asi tou největší atrakcí. Plocha uvnitř rokle byla totiž zledovatělá, a tak jsme se alespoň na pár minut mohli opět stát dětmi 😊

Celá cesta nám zabrala necelé dvě hodinky, důvodem byla menší obklika, které jsme však nelitovali, venku bylo nádherně a my se plánovali odměnit dortem v nedalekém Broumovském klášteře.

Broumovský klášter se nachází přímo v Broumově a je vzdálen cca 15 minut jízdy autem, nicméně zamířili jsme přímo do místní kavárničky, která nabízí výborné domácí dorty, croissanty, ale také toasty a především výtečnou kávu. Kavárnička je zařízena v jednoduchém stylu, a tak není divu, že je mezi lidmi tak oblíbená.

Poslední zastávkou před plánovanou cestou byla půl hodinky vzdálená vodní nádrž Rozkoš. V případě, že budete mít cestu, určitě se zastavte a v pŕípadě, že budete mít času o něco víc, můžete se projít z jednoho břehu vodní nádrže na druhý.

Tak které z míst si pro svou příští cestu vyberete Vy? Bude to Adryšpach, Teplické skály, Broumov nebo snad Rozkoš či Kudawa? 😊

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..