Netvoř, nepiš, nedělej to

S několika z Vás jsem přes Instagram sdílela informaci, že bych ráda napsala knihu. Reakce byly různé, tak jako vždy a ve všem. Delší dobu se však ke mně dostává informace, která zní, že si jedna osoba přeje, abych to nedělala. Informace se ke mně dostává od různých osob mimo té konkrétní. Osobně mi názor vůbec nevadí, spíš se zamýšlím jaký je důvod toho, že daná osoba má potřebu informaci sdílet se všemi naokolo mimo mě.

Jsem přesvědčena, že ať už knihy, poučky nebo jakákoliv motta se k Vám dostanou v tu správnou chvíli, v přesně v tu, kdy Vás mají něčím obohatit nebo Vám něco do života přinést. A uvedená situace je tomu příkladem. Jedno ráno jsem se rozhodla, že opět otevřu knihu Slabikář Štěstí I. Od p. Baričáka, opakování je matka moudrosti, jak se říká a víte, co na mě vyskočilo na první stránce? Stojí na ní motto: „V případě, že nejste schopni někoho rozčílit, nemá cenu se pouštět do psaní.“ Kingsley Amis. A já se jen pousmála, rozčílit svým psaním rozhodně nikoho nehodlám, alespoň ne vědomě, naopak, měla by to být inspirativní kniha. Když to však vezmu z té druhé stránky, člověk se kdykoliv může naštvat sám, záleží na něm, co a čím se nechá rozhodit a daná osoba si svou cestu rozčílení vlastně zvolila sama, jinak by to přeci do okola stále neřešila. Pamatujte, Vaše vlastní chování, myšlení, vždy záleží pouze na Vás.

Já si zvolila cestu chování taky svou a to tu, že názor osoby, který určitě není v souladu s „od srdce a s láskou“, si brát osobně rozhodně nehodlám. Naopak mě, jak už vidíte, inspiroval k dalšímu článku.

Ne všechny žánry jsou pro všechny, ne všechny knihy jsou pro všechny, stejně jako články, filmy, hudba. Při psaní knih, resp celkově při tvorbě však zastávám názor, že i kdyby kniha měla, ať už pomoci, prospět nebo potěšit pouze jednu osobu, kterou by pro autora měla být osoba cizí, jeho příbuzný nebo autor sám, bude účel splněný.

Nenechávajte se tak odradit svým okolím v případě, že jste o něčem přesvědčeni a jednáte ve své nejlepším vědomí a svědomí. Ani J.K. Rowlling, která byla několikrát odmítnuta to nevzdala a podívejte se, kam to dotáhla. Neberte si věci osobně, především ne od lidé, kteří jednají se zlostí, nestojí to za to.

A co Vy, setkali jste se někdy s lidmi tzv. hatery? A jaká byla Vaše reakce?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..