Krok sun krok

Stalo se Vám někdy, že jste konečně sami v sobě uzavřeli určitou životní kapitolu / zkušenost, která byla bolestivá, posunuli jste se dál, začali se opět usmívat a náhle se ta uzavřená kapitola začala pootevírat znovu?

Často píšu o mezilidských vztazích, možná proto, že jsou nejlepším příkladem a námi nejčastěji řešeným tématem a zároveň základem našeho bytí tady. Proto je budu aplikovat i v tomto případě. Nevyšel Vám vztah, několik (možná i o něco víc) nocí probrečíte, zrekapitulujete si, k čemu došlo, z jakého důvodu, zanalyzujete jeho / ji, ale především sebe, to, proč k uvedenému vůbec došlo, chvíli se na tom své dnu vyválíte a pak se rozhodnete odrazit. Stoupáte až kapitolu uzavřete a s úsměvem se ve své životní cestě rozhodnete pokračovat dál. A je to tu. Druhý se Vám opět ozval a Vy máte pocit, že zase stojíte na rozcestí? Resp. máte tendenci otočit se zpět?

V případě, že jste v sobě celou kapitolu opravdu uzavřeli a vše (především hlavně sebe) důkladné zanalyzovali, kapitolu nebudete mít důvod otevírat, protože jste se z konkrétního okamžiku, situace poučili a posunuli se dál. Jakmile ale začnete tu stejnou kapitolu otevírat znovu za stejných podmínek, se stejným člověkem, nic se nezmění.

A tak předtím, než ji případně nevědomky opět začnete otevírat, popřemýšlejte, jestli si valčík nezatančíte raději na plese, než v osobním životě. Některé věci se nám dokola opakují právě z důvodu, abychom se z nich poučili, jakmile to neuděláme, budou se dít dokolečka dokola. Nebojme se tak otevřít novým příležitostem, za nových podmínek a s novými lidmi, koneckonců to v závěru dne znamená Váš krok dopředu.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..