O level výš

Každého z nás v životě potkala situace, kdy jsme sami sobě řekli, že už dál nemůžeme. Mám pro Vás ale dobrou zprávu, kterou jsem za poslední čtvrt rok četla anebo slyšela hned několikrát. Nejprve to bylo v několika knížkách, pak mi ji při pracovním obědě sdělila dokonce jedna moje klientka a zmínilo mi ji i několik mých blízkých.

„Život Vám nikdy nenadělí víc, než byste neunesli.“

A tak, i když máte pocit, že tenhle stav nezvládnete, že už nikdy nebude líp nebo že se přes určitou věc nedostanete, nebojte, dostanete a dokonce, zpětně tuhle zkušenost, stav, ať už je to cokoliv, vyhodnotíte, že Vás transformovala tak velmi, že Vás naopak posílila.

Pocitu, kdy už většinou nemůžeme, lidé často nazývají obdobím „jsem na dně“, ale víte, co to znamená? Přeci, že níž se dostat už nemůžeme, naopak, můžeme už jen stoupat vzhůru. Říká se, že období těžkých chvil v našem životě nás nejvíce formuje. Víte proč? Protože nás nutí jednat, změnit se nebo něco udělat pro to, abychom se ode dna odrazili a už na něm nepobývali, protože je pro nás nekomfortní. Každý se na tom svém pomyslném dnu potlouká tak dlouho, dokud nezačne přemýšlet, proč se zrovna jemu tahle věc přihodila nebo na ni nezačne nahlížet z jiného úhlu.
Každý člověk má své dno položeno na jiné úrovni. Je to podobné jak s prahem bolesti. Někoho bolí pouhé uštípnutí od komára, někdo vydrží trhání zubů bez injekce, neznamená to však, že by dno konkrétního člověka méně bolelo. Naopak měli bychom si uvědomit, že dno každého člověka bolí stejně, ať už je to z jakéhokoliv důvodu.

Já si ve 2017 své pomyslné dno taky zažila a víte, co je jeho výsledkem? Tenhle blog, který jsem založila vlastně kvůli tomu všemu. Kvůli tomu, že vím, že každý z nás si občas prochází obdobím, kdy mu není zrovna hej a potřebuje někdy ukázat i jiný pohled. Kvůli tomu, že se občas dostaneme do situace, která nás vykolejí, ale přitom, když se na ní podíváme z té jiné stránky, vlastně to tak zlé vůbec být nemusí. A taky především kvůli tomu, že o sobě občas člověk začne pochybovat a potřebuje jednoduše podpořit. Každý z nás jednu z výše uvedených situací občas máme, věřte mi, jen o tom nemluvíme.

Před dvěma týdny mi neznámá paní na facebook napsala, jak moc ji těší mé příspěvky plné pozitivity a týden na to mi má kamarádka, kterou jsem vzpomínala v článku záměr (http://realstories.cz/zamer/) napsala, že si běžecký pás koupila a od té doby běhá, jak o život a konečně jí nebrání nic v tom naplňovat své cíle. Ani nevíte, jak mě tyhle zprávy potěšily, jelikož jsem netušila, že ten můj cíl se mi takhle rychle bude plnit.

A tak, v případě, že se i Vy ocitnete na tom pomyslném dnu, nezoufejte, s odstupem času zjistíte, že jste přesně tuhle situaci potřebovali pro Váš další rozvoj. Lehce se to píše, ale hůře realizuje, chce to sílu, ale to stoupání pak stojí za to. Jen se nezapomínejte občas ohlédnout zpět, ukáže se Vám cesta, kterou jste už zvládli a co může být víc motivující, než právě ten obrovský kus cesty. Budete jednoduše o level výš.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..