Ohňová energie

„Udržuješ oheň? 🙂 “ pípla mi sms od přítele, po tom, co nám v krbu během dne skoro několikrát vyhaslo, protože jsem se intenzivně věnovala vyřizování pracovních emailů. „Ano, udržuju :)“ zněla moje odpověď, věnovala jsem mu totiž příslušnou pozornost a chtěla udržet teplo domova.

… a nápad na další článek byl hned na světě.

Udržování ohně totiž není potřeba pouze v krbu, i když je pravda, že na tomto příkladu, lze poukázat o co vlastně vůbec jde. Zjednodušeně. Přikládáte? Hoří. Nevěnujete se mu? Vyhasne. A tak je to se vším. Pomyslný oheň by se měl udržovat v každé oblasti našeho života, v případě, že samozřejmě chceme, aby oheň v této oblasti nevyhasl. Může se jednat o oblast jakoukoliv. Pracovní, vztahovou, volnočasovou, v podstatě to lze aplikovat na cokoliv chceme a co je pro nás důležité.

Problém dnešní doby však je, že podle všech máme na všechno málo času. Upřímně, když je pro nás něco ale důležité, ten čas si jednoduše najdeme. Pro někoho je na prvním místě práce, a tak ji věnuje množství svého času, pro někoho zase rodina, a tak svou energii rozprostře tak, aby oheň udržoval tam i tam. Nelze přeci očekávat, že v případě, kdy budeme celou svou energii focusovat na práci bez vkládání naší energie do rodiny, nám rodina bez problémů bude fungovat. A co je správné a co ne? To už je na každém z nás, každý má svou cestu.

Jde o to si jen vybrat oblast, na které nám opravdu záleží a věnovat ji svou energii, uvidíte oheň v ní bude plát jedna radost a časem se určitě rozhoří ještě víc 🙂

Likujte a sdílejte:

Peti

2 Comments

  1. Ano presne tak to je.Od davna je ohen pre cloveka velmi doležity ci zdroj tepla alebo pohody v rodine.Pritom ma tolko spolocnych zakladou ako zivot.Ak chceš založit ohen musiš marubat tenucke triesky a postipne prikladat inak ohen zadusiš tak isto je to v živote ci v láske alebo kariere zalezi na drobnostiach ktore rohoduju náš usmev, pozornost, trpezlivost, uprimnost.Je to zvlastne ako v živote všetko so všetkym suvisi.Ked si chlapec najde dievca tak satiez hovori ak ju chces musiš udrźovat oheň to vlastne znamena postupne krok za krokom tak isto ako ohen tak aj laska ale aj priatelstvo uspech v praci prichazdaju postupne po malinkych krokoch.Ak to myslime uprimne a s čistym srdcom bez pretvarky a osobneho prospechu vsetko sa nám podari.A presne to je to na com záleži.Udržujme ohen budme k sebeuprimny a poznajme samych seba aby sme vedeli kedy mame priložit.Nezalezi na tom kde chceme ohen rozložit ale aky a preto budme k sebe uprimny a cestny a hladajme a rozdavajme to teplo ohna ktory sme zalozili pre teplo domova.
    Dakujem.❤❤🤗😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..