Ovlivnit neovlivnitelné

„Nechápu, proč si s ní pořád píše. Co dělám špatně? Jak tomu zabránit?“ zaslechla jsem u stolu rozhovor dvou děvčat. Řeč byla o příteli, který si neustále psal s jistou slečnou tvrdící, že prý o nic nejde.

V našem životě se snad nejvíce bojíme „věcí“, které by nám mohli ublížit a tak se jim snažíme samozřejmě předejít. V tomto konkrétním případě mluvíme o snaze změnit chování člověka takovým zpusobem, aby bylo zabráněno naplnění obav ze stran slečny, která oprávněně není zrovna nadšená z vypisování přítele s cizími děvčaty. Kamarádku zahltila dotazy, co má dělat a jak uvedenému zabránit. Ze svých zkušeností, ale soudím, že uvedenému bránit je zbytečné. V případě, že my osobně jednáme podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí a druhá polovička (bez ohledu na pohlaví) má stále tendenci vyměňovat si zprávy s konkrétní osobou, soudím, že chyba není na naší straně. Je zbytečné člověku neustále připomínat a dokazovat, že má vedle sebe partnera, který ho má rád a tak by si ho v dnešní době měl vážit. Vztah je přeci o vzájemné duvěře a respektování se a pokud druhá osoba hledá zájem, i kdyby jen písemný u někoho jiného, ať hledá, je to jeho cesta. Vy máte tu svou. A věřte mi, v případě, že volíte srdcem, vrátí se Vám to, třeba v podobě lepšího partnera.

Potkala jsem se s lidmi, kteří preferují ve vztahu volnost příliš velkou (opravdu nejsem zastáncem sdílet svého partnera s jiným člověkem), potkala jsem se ale také s lidmi, kteří ve vztahu toho druhého drží za pačesy (opět nejsem zastáncem) a mají pocit, že v případě, kdy ho pustí na jedno pivo / víno s kamarády ven, hned jim zahne. V obou situacích se jedná o extrémní případy. Ve druhém případě, ale věřte, že když se ten druhý rozhodne, udělá to tak jako tak, bez ohledu, jestli to bude namísto piva s přáteli nebo v pracovní době, prostě to udělá. Nemusíme se přeci jako partneři tomu druhému neustále připomínat, že tu jsme, měl by to vědět a případě že nás má rád, měl by respektovat nás, sebe a především náš společný vztah.

Zkusme se tedy zamyslet, zda občas nechceme zbytečně ovlivnit neovlivnitelné, v případě, kdy se rozhodneme přestat ovlivňovat, alespoň zjistíme jakého partnera máme vedle sebe. A když pokračuje? Věřte mi, nezaslouží si Vás, čeká na Vás někdo lepší.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..