Pátek 13.

Pátek třináctého má většina lidí zafixován jako den, kdy se nám smůla lepí na paty. Musím přiznat, že ani nevím, proč tomu tak je, prostě se to říká a pamatuju si to odmalička. Já ale o pátku 13. tvrdím opak. Ten den se například šťastně vdala má sestra a den to byl úžasný. Proč bychom si tak den smůly nemohli určit den jiný? Anebo proč bychom si vůbec den smůly měli určovat?

Nicméně začnu od začátku. Letošní pátek 13. vyšel zrovna na den mého odjezdu do NY. Sama bych si toho nevšimla, ale upozornila mě na to kolegyňka, které jsem nadšeně vyprávěla, jak si plním sen a koupila jsem si letenku za dobrou cenu. „Peti a nebude to tím, že Ti odlet vychází na pátek 13.? Většina lidí se ten den bojí dělat cokoliv, natož lítat.“ A já se rozesmála. „Ať si to myslí, pro mě to bude významný.“

Ve čtvrtek 12. jsem přespávala u kamarádky, se kterou jsem se na trip chystala. Odlétat jsme měly v 6 hodin ráno. Budík jsem si nenastavovala, měla ho nastavený Hanka, a tak jsem si řekla k čemu, zbytečně tu budeme po celém bytě vyzvánět a budit ostatní.

Usnula jsem cca okolo půlnoci. Probouzím se ještě ospalá a jedním okem pokukuju po telefonu. 4:04. „Hani, vstávej, zaspaly jsme!“ snažím se ji probudit. Musím přiznat, že do dneška oceňuju, že i přesto, že jsme se během dvou hodin měly přesunout na Ruzyňské letiště, udělat checking, odbavit se a v 6:00 sedět natěšené v letadle, vůbec jsme nepanikařily. Ve 4:05 jsem volala taxi, naházely jsme do kufru podle nás v tu danou chvíli to nejpotřebnější, zkontrolovaly, zda máme letenky a pas a ve 4:25 jsme už seděly v autě směr letiště. V 5:30 jsme si už čistily zuby a 5:50 nastupovaly usměvavé do letadla.

„Jee ahoj, co tady děláš?“ ptá se Hanka pro mě neznámého muže (Martin se jmenoval). Letím s Iv na víkend do Lisabonu. No paráda, nás tam čeká 8 hodinový přestup. A tak jsme se nakonec k Hanky kamarádům připojily. Po přistání v Lisabonu, jsme všichni vyrazili směr parking. „Sakra, já asi nevypla žehličku!“ znervózní Ivča. To bude ten pátek 13., já to věděla, volá kamarádům a prosí je o kontrolu. Osm hodin v Lisabonu bylo ale skvělých, po sightseeingu, jsme vyrazili na oběd do jednoho z bister, ve kterém jsme se seznámili s jeho majitelem, ten nám nezapomněl zmínit, že Prahu zná, jelikož v ní před 45 lety randil se Zuzkou. Jen jim to nevyšlo. „Ah ty Češky“, uculoval se..
Protože se blížil čas našeho odletu, tentokrát jsme se s předstihem vydaly na letiště. V letadle do NY jsme strávily 6,5hodiny. Měla jsem štěstí, vedle mě nikdo neseděl, a tak jsem zabrala dvě místa. I tak jsme ale obě usnuly maximálně na hodinu. Do New Yorku jsme přilétly okolo 20.h. – náš pátek třináctého tak pořád pokračoval. Ospalé, ale natěšené, jsme vylezly z letadla, vyzvedly kufry a zamířily směr vlak. Lístek nám kreditkou koupit nešel, i přesto, že platit kartou prý problém být nemá. Nevadí, vytahujeme cash a platíme. Ve vlaku mi párkrát únavou padne hlava a my vystupujeme. Zorientujeme se v metru a hurá do Brooklynu. J.P. – týpek, u kterého jsme se přes Airbnb ubytovaly, nás přivítal, vysvětlil, co jak funguje a popřál dobrou noc. I přesto, že jsme se objevování NY nemohly dočkat, tu noc jsme zůstaly doma. Já si, jak už to mám ve zvyku, vybalila všechny věci. A najednou se kolem sebe rozhlížím. „Co je Peti, něco hledáš?“ „Hm, nemůžu najít pas.“ Krčím obočí a prohledávám kabelku. „Neboj, někde tu je.“

No přátelé, nebyl. A tak jsem zakončila svůj významný pátek 13.

Ať už je to s tím pátkem 13. jakkoliv, já si ho užila a nikdy na něj nezapomenu. Záleží na nás, jak k událostem v našem životě přistoupíme. Někdy je nejlepší je přijmout tak, jak přijdou a naopak z nich, v případě, že je to možné, udělat veselou historku. Nikdo z nás není dokonalý a to je na tom světě právě to perfektní.
PS: Nový pas jsem si byla zařizovat v úterý na Generálním konzulátu v NY, na který jsem se znovu chystala jít ve čtvrtek volit do Parlamentních voleb ČR. A tak, když to vezmu z té pozitivní stránky, nemusela jsem po NY bloudit. Šla jsem na jistotu a prostě se tvářila jako pravá New Yorčanka. Vždyť mám přeci pas vydaný státem New York 🙂

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..