Po vlastní ose

Máme štěstí, dnešní doba nám hraje do karet a cestovat tak můžeme, skoro, kamkoliv. A taky to tak vypadá – zapnete Facebook, Instagram a většina z našich přátel lítá po světě. A je to dobře. Aspoň podle mého.
Období resortům, však moc nepřeje, naopak, koupí se letenka a tam se to prostě už nějak pořeší. Moje první cesta mimo Evropu, byla ve 2015 – s partou kamarádů jsme procestovali Kostariku, následně projeli Floridu a 24. 12. se na Štědrý den vrátili k rodině domů. A tím se započala nebo spíše prohloubila má cestovatelská vášeň. Roky předtím jsem trávila cestováním po Evropě. No, jak se to vezme, prostě jsem koupila zájezd přes CK a jelo se. Kostarika tak byla moje první „velká cesta“, jak říká moje kamarádka.

Když se mě někdo zeptal, kam bych se chtěla v životě podívat, destinace jsem chrlila jednu za druhou a stejně jsem myšlenku dokončila větou, já bych vlastně jela kamkoliv, ale nemám s kým. Musím přiznat, že 2017 byl pro mě rokem zlomovým, prostě jsem si řekla, že si pojedu plnit sny, bez ohledu na to, jestli sama nebo s partnerem. A jelikož jsem v té době žádného neměla, koupila jsem si na březen 2017 letenku do Říma. Nakonec se mnou i přesto letěla má známá a dokonce Leni (má sestra), která přiletěla z Prahy. Poté následovalo začátkem léta Portugalsko, kde jsem každý den po celý týden bojovala s vlnami na lekcích surfu. V říjnu 2017 mě čekal můj dlouho vysnívaný New York s kamarádkou, no a po jeho návratu jsem jednoduše cítila, že potřebuju svůj příští „out of office“ trávit mimo velkou metropoli sama, sama se sebou.

Nedávno jsem se s kamarádem z vysoké školy potkala v Praze na oběd, a jelikož jsem si všimla díky Facebooku, že i on je jeden z vášnivých cestovatelů, hned jsem se vyptávala na tipy. S přítelkyní naposledy procestoval Guatemalu „určitě jeď, bylo to skvělý.“ Básnil a já si tip zapisuju do mého to do-listu. Otevřeli jsme spolu téma cestování po vlastní ose, a když píšu po vlastní, myslím tím – po té své – bez kohokoliv jiného. Jednoduše cestujete sám / sama se sebou. „Prostě si myslím, že mě to obohatí a celkově posune.“ Jednoznačně“ dal mi za pravdu. A nezapomněl zmínit situaci, kdy s přítelkyní byli na cestách, ale v zásadě vše zařizoval on, což ho následně řekněme rozjařilo a tak se spolu s partnerkou dohodli, že příští dovolenou budou trávit týden odděleně a poté 2 týdny stráví spolu. Je to divný, myslíte si? Já ne. Mně to jednoduše přijde cool plus žolíka za to, že si oba odsouhlasili přínos cestování po vlastní ose. Ona vidí přínos v tom, že si pro jednou všechno to zařizování vyzkouší sama a on vidí přínos v tom, že do toho vůbec šla.

A já? Letenku na „svou cestu po vlastní ose“ už taky mám, ale o tom zas někdy příště. A jak jste na tom Vy? Kupujete?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..