Pouhá slova nestačí

Vy, co mě pravidelné sledujete, víte, že nejen ve svých článcích, ale celkově v mezilidských vztazích preferuji komunikaci. Pomáhá nám udržovat vztahy na takové úrovni, ve které si nemusíme vytvářet žádné domněnky a předchází tak kolikrát možným komplikacím. Slova jsou tedy důležitá. Co je ale podle mě důležitější, je nejen říkat to, co máme na srdci, ale také podle toho jednat.
K čemu nám jsou sliby, názory, pohledy na různé situace a prázdná slova, která zní sice hezky, no činy jim vůbec neodpovídají.

Ve svém životě jsem potkala pár lidí, u kterých jsem si byla jista, že sdílíme stejný názor / pohled na svět, povídalo se mi s nimi skvěle a naše pohledy na svět se shodovaly, alespoň jsem si to myslela. Časem jsem však zjistila, že ta slova jsou prázdná a jejich chování neodpovídá tomu, co říkají. Já osobně se snažím vycházet z rovnice „říkej to, co si myslíš a žij podle toho, co říkáš”. Řekněte sami, k čemu budu s ostatními sdílet své názory, když ostatní za chvíli odhalí, že se nakonec podle svého vzorce vůbec nechovám.

A tak je to se vším a ve všem. Slibuje Vám někdo, že se změní, dáte mu šanci, čekáte a nic se neděje? Milá slova se poslouchají tak příjemně, ale upřímně to s kým trávíte čas je na Vás a záleží jen a jen na Vás, jestli chcete pohádky poslouchat nebo je i prožívat. Proto vsázím vždycky na činy. Chcete něco dokázat, změnit? Neslibujte, ale konejte. A když se slova s činy neshodují? Důvěra je ta tam. Nemyslíte?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..