Proč meditace?

Jak jistě víte, józe jsem propadla i já. Poslední dobou je v oblibě však nejen jóga, ale také meditace. Samozřejmě nemohu mluvit za všechny, ale podle mého názoru, má každý z nás ve svých hlavách tolik věcí, že si mozek jednoduše neodpočine. Večer před spaním si přehráváme celý svůj den, případné si ve svých hlavách plánujeme už ten delší, jen abychom na něco nezapomněli. Ráno po probuzení svůj seznam znovu projedeme a ve svých hlavách si naplánujeme celý den, jehož položky v průběhu dne postupně odškrtáváme. A to nehovořím o situaci, kdy náš něco trápí, tíží nebo nad něčím usilovně přemýšlíme. To se kolikrát člověk dokáže vzbudit i v noci.

Umag – Chorvatsko

A tak se poslední dobou čím dál více lidí upíná k meditaci, ta nám právě tak vzácné zklidnění mysle nabízí. Zkuste si ale sednout do pohodlného sedu (pokročilí do lotosového) a na nic nemyslet. Těžké, že? Mozek nám neustále jede na plné obrátky a tak nám chvíli na nic nemyslet dělá kolikrát problém. Mozek jakoby nám stále podsouval nějaká témata k zamyšlení. Já osobně zkouším meditovat každé ráno, případně večer a když mi nějaká myšlenka hlavou projede, zkouším se soustředit na dech. Případně na vizualizaci, kdo by nechtěl žít podle toho, co si vysní 🙂

Někteří meditaci propadli, někteří si k ní teprve hledají cestu a někteří možná teprve najdou. A když vás to láká, tak to zkuste, mě osobně to pomáhá nejen na pročištění mých myšlenek, ale také na zklidnění mé samé. Zkuste to a uvidíte. Nemáte čas? Deset minut denně za to stojí, věřte mi nebo je snad chcete věnovat raději Facebooku?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..