Slova, která nevyslovíme

Ke konci roku 2017 jsem psala článek s názvem „Slova, které vyslovíme“ (http://realstories.cz/slova-ktera-vyslovime/), jenže jak je to se slovy, která bychom říct chtěli, ale bojíme se reakce, tj. se slovy, která nevyslovíme. Samozřejmě, základem komunikace je i to, jakým způsobem to druhému podáme. Zda ve křiku nebo si s ním sedneme v klidu face to face, zda uvedená slova volíme ze vzteku nebo s láskou (myšleno srdcem) tak, abychom pomohli, ať už jemu, nám nebo našemu vztahu. Komunikace je jedním velkým tématem a myslím, že je to celoživotní cesta. I pro mě je, učím se neustále a kolikrát se i já musím usměrňovat nebo naopak popošťouchnout, nicméně znáte mě, tak ráda se zamýšlím a zkouším na svých zkušenostech stavět.

V minulém roce jsem prožila pár situací, během kterých, jsem se ze sebe bála slova dostat, říct svůj názor, vyjádřit svoje pocity, myšlenky, pohledy, názory, prostě celkově komunikovat. Jsou to situace, ve kterých byste tak rádi vyslovili co cítíte, co chcete, ale neřeknete to, protože se prostě bojíte jaké to bude mít následky. A to je přesně to, jde pouze o strach, jenže upřímně, co za hrůzostrašné následky nevyřčená slova mohou mít, když je myslíte dobře, podáte je upřímně, bez vzteku a nenávisti. Myslím si, že v tomto případě existuje pouze jeden následek, že se Vám prostě uleví.

V roce 2018 jsem se opět do jedné ze situací, kdy jsem se něco bála vyslovit dostala, ale strach jsem překonala, daného člověka jsem vzala stranou a řekla, co jsem měla na srdci. Ani nevíte jak se mi ulevilo. Plus mě reakce daného člověka zase jednou opět potěšila. Takže hrůzostrašný závěr nebyl naplněn, stal se přesný opak.

A v případě, že se k Vám daný člověk otočí zády a nebude Vás poslouchat, nejspíše jeho úloha ve Vašem životě anebo ta jeho v tom vašem skončila. Protože život je jak kniha a jak všichni víme, ne v každé kapitole se objevují ty stejné vedlejší postavy. Vy jste v té Vaší knize postavou hlavní, ale vedlejší se mohou měnit, nemusí Vás doprovázet celou dobu a v jedné z následujících kapitol prostě ta vedlejší role může skončit. A navíc kdo ví, třeba tím uvolnila místo postavě jiné, třeba té, která vás bude doprovázet až do úplného závěru.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..