Ten má to a ta zas tohle

Ve svých článcích jsem už několikrát zmínila, jak rádi, jako lidé řešíme druhé, namísto abychom se věnovali sami sobě. Někdy tím ubližujeme druhým, někdy sami sobě a právě druhému případu bych ráda věnovala dnešní článek.

Ostrá & Tlstá – Velká Fatra

Lidé se porovnávají snad ve všem. V tom, kdo co má a nemá, kdo kde žije, co nosí, jak je společností vnímaný, jaký je no a v neposlední řadě jak, kdo vypadá. Ať už je to nos, pusa, oči, uši, prsa, stehna nebo zadek, u pánů biceps nebo triceps, vždy zhodnotíme, že ten druhý je na tom lépe. Tak rádi se s ostatními porovnáváme, namísto abychom energii, kterou vynaložíme věnovali sobě a svým přednostem, které, řekněme si popravdě určitě každý z nás má.

Jednou jsem své blízké kamarádce, které se mi svěřila, že nemá svůj nejlepší den, řekla, ať si napíše pět věcí, které na sobě má ráda, stěží řekla dvě.

Proto, až zase pro příště budete mít pocit, že někdo disponuje něčím lepším než vy, zkuste se zamyslet, co na sobě obdivujete vy. Že Vás nic nenapadá? Zkuste do sebe vložit stejně tolik energie jako jste vložili do porovnání s druhou osobou, určitě na něco přijdete.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..