Tinder Times

V současnoti vládnou světem aplikace jakéhokoliv druhu. Namísto papírových albumů máme kolikrát spíše Facebook, popřípadě Instagram. V případě, že nestíháme nakoupit, na internetu najdeme nemálo online obchodů, které nám potraviny dovezou přímo do domu. Hromadí se Vám doma věci, které už nevyužíváte a rozhodli jste se je protřídit? Existuje několik aplikací na barter. Ano, přiznávám, kolikrát nám aplikace život zjednodušují. Existují však podle mého také aplikace, které nás krátí o chvíle, jež si v životě jednoduše naplánovat nelze. Na jaké aplikace narážím? Na ty seznamovací.

Vsadím, se, že ve světě jich existuje nespočetně mnoho, hitem posledních let je však Tinder. Pro ty, co jste o něm neslyšeli, jedná se o aplikaci, do které nahrajete své fotky a poté podle fotografie hodnotíte, zda se Vám uvedená osoba líbí. Doprava „ANO“, doleva „NE“. Nic mezitím. A v případě, že nastane shoda? Měli byste zajásat, jelikož si s uvedenou osobou můžete vyměňovat zprávy. Jak jednoduché, že? Ale upřímně? Hodnotit osobu na opačné straně podle jedné, případně několika dalších fotografií, mi přijde utažené za vlasy. Nebudu však zastírat, taky jsem to v minulosti vyzkoušela, v té době jsem žila v domnění, kde jinde někoho potkat. Jenže pak jsem dospěla do stádia zamyšlení se, co, popř. koho vlastně na té seznamce hledám. Předpokládejme, že hledáte vážnou známost, partnera, jenže shodu budete mít s několika, jak byste se zachovali? Šli byste na rande se všemi? Většina z vás předpokládám odpovídá ano, vždyť je to nezávazné. Je, ale nehledali jste náhodou někoho vážného? A teď si vezmete, že osoba na druhé straně je ve stejné situaci a osoby, se kterými si píšete si píši s dalšími XX. A tak mezitím, co zastáváte názor, že osobu na druhé straně díky psaní si poznáváte, všechny další se tak poznávají také s ostatními. A tak přebíráte, přebíráte až možná nakonec opravdu přeberete a jednoho krásného dne si uvědomíte, že neděláte nic jiného než hodnotíte XX lidí na základě jejich zevnějšku, místo, abyste poznávali jejich vnitřní schránku.

Přiznávám, někomu se tenhle příklad může zdát přespříliš, někdo naopak vážnou známost nehledá. Znám i pár lidí, kterým seznamka vyšla, já ale dospěla k názoru, že je lepší seznámení přes seznamku nesílit a užívat si životní „náhody“. Proč ty uvozovky? Protože životní náhody podle mého neexistují. Zastávám názor, že to, co se nám v životě děje, se nám děje z určitých příčin, ať už karmických, našich myšlenkových nebo těch, které v životě potřebujeme k našemu dalšímu posunu. Zastávám tak názor, že občas se opravdu oplatí nehledat, protože jak je známo, když nehledáte, najdete a většinou Vám „to“ spadne do klína, když to nejméně čekáte. Nekraťme se tak o chvíle, které můžeme trávit s lidmi offline a které nám v hlavách zůstanou uchovány navždy. Dejme životu příležitost nás překvapit a smiřme se s tím, že ne vše se dá v životě naplánovat, protože přeci vše je tak, jak má být. Nemyslíte?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..