Tvorbou k očistě

Víte, že své články postupuji pravidelně každý čtvrtek a neděli už od října minulého roku. Nejednou mi byla položena otázka, kam že na ta témata chodím. „Mám oči otevřené, poslouchám sebe, svůj hlas a své okolí. Jednodušše naslouchám a hledám souvislosti.“ Pŕiznávám však, že jsem se k nim nikdy zpětně nevracela, až do minulého týdne, kdy jsem si je jeden po druhém začala číst pěkně od začátku a objevila jsem tak pro mě další zajímavou skutečnost – člověk si tvořením kolikrát vlastně čistí duši. Básníci básněmi, malíři malbami, textaři a zpěváci písněmi … No posuďte sami, kolikrát jste se zaposlouchali do textu písně a měli pocit, že posloucháte text, ve kterém se zpívá o Vaší životní zkušenosti, popřípadě životní zkušenosti někoho Vámi blízkého?

Důvod spuštění mého blogu většina z Vás pozná, zastávám názor, že ty nejlepší příběhy píše sám život a kolikrát se nejlépe díky nim ilustrují životní situace, které suma sumárum mohou z jakéhokoliv důvodu potkat každého z nás. Nicméně, když se ohlédnu na všechny ty napsané články zpětně, zjišťuji, že jsem si díky některým z nich tu svou duši čistila pravidelně také, prostě jsem se z toho všeho zlého vypsala.

Čištění duše samozřejmě berte obrazně. Každému z nás na té jeho duši během života těch pár šrámů přistane. Šrám jsme si mohli způsobit svým jednáním my sami nebo nám ho svým jednáním mohl způsobit někdo jiný. Může to být šrám vzniklý smutkem, zármutkem, zklamáním, trápením se, ale také naštváním či zlostí nebo strachem.

Osobně jsem si tak zpětně zhodnotila, že i přesto, že je ten můj blog tvořen primárně pro Vás, posloužil kolikrát i mně, jako očista. Do každého článku jsem se snažila dát kousek sebe, své zkušenosti, názory, pohledy, to, jak to vše zpětně vnímám a nebála jsem se společně s Vámi otevřít témata, se kterými jste se možná během svého života potkali také, ale bojíte se je otevřít a rozanalyzovat. A je to normální.

Před týdnem jsem se bála, že nebudu mít o čem psát, jistým způsobem to je i pro to, že mám aktuálně šťastné období a oblasti svého života, které jsem řešila v minulém roce, jsme v sobě vyřešila. Stoupla jsem tak o level výš, jenže to by nebyl život, a tak jsem zvědavá, co mě na tom dalším stupni čeká dál.

Moje otázka ale zní, jakým způsobem si duši čistíte Vy? 😊

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..