V řeči myšlenek

O tom, že nám hlavou během dne proběhne několik stovek myšlenek, se každý z nás už několikrát určitě sám přesvědčil. Máme povinnosti, které nás čekají, činnosti, které bychom rádi stihli a přitom myšlenkami kolikrát zároveň pendlujeme mezi minulostí, přítomnosti i budoucností.

O svých myšlenkách však máme přehled pouze my sami. Málokdo z nás se o všechny podělí, v podstatě to ani není možné. Některé z nich se totiž vynoří jen na pár sekund a po chvilce opět zmizí. Existují však i ty, nad některými naopak dumáme den co den. Občas mi však přijde, že čím více nad něčím přemýšlíme, tím méně o konkrétní oblasti mluvíme a uzamykáme ji tak čím dál více před okolím. Nebudu zastírat, že si myslím, že tato vlastnost je od narození dána do vínku především ženskému pohlaví, možná je to tím, že dumáme tak rády, kdo ví. Když ale ty naše myšlenky přeci jednou za čas vypustíme, možná zjistíme, že se nám uleví a nad konkrétní oblastí jsme dumaly (ženy) přeci jen zbytečně.

Jednou jsem zaslechla skvěle definovanou pravdu, jež zněla: „Není vtipné, že o věcech, o kterých nejvíce přemýšlíme, nejméně mluvíme?“

Zkuste se zamyslet…

Likujte a sdílejte:

Peti

One Comment

  1. Asi nam v tom brani naš strach že pred niekym sa otvorim a ten bude mat zosmiesnujuce poznamky.Kazdy mame v hlave plno myslienok a planou do životta.Su veci ktore nas jednoducho trapia v praci alebo pri inych cinnostiach.A potrebujeme o tom hovorit inak clovek zatrpkne a prestane sa zaujimat a stane sa cinicky nevšimavy voci problemom.Treba sa o tom rozpravat . Kazdy z nas stretne v živote cloveka spriaznenu dušu a s tou sa da o vsetkom rozpravat moze to byt kto kolvek.Je to zvlastne ako to Boh v nasich životoch zorganizoval.Clovek potrebuje mat vo svojom okoli takeho priatela, pritelku alebo životneho druha.Je to dar.Je vela našich osobnych myšlienok a strosti ktore nie sme schopny riešit s hoci kym no je to len v Nas ludoch a v našej schopnosti zaujimat sa a mat pochopenie pre druhych.Su taky s ktorumi je zbytocne mat snahu komunikovat.No su myšlienky problemi pre každeho cloveka neco ine no myslienky ktore nas vzdy dobehnu a s tymi treba nieco robyt ist s nimi von.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..