Vděčnost

Na našich cestách po Maroku jsme přespávali povětšinou v hostelech, sem tam jsme však měli štěstí a přenocovali přímo u domácích. Jednou z výhod přespání u domácích je možnost získání informací, které od klasických cestopisů nedostanete. Plus, můžete pokládat otázky.

Maroko / Casablanca

Náboženství v Maroku je zastoupeno převážnou částí Muslimy, kteří se ke svému Alláhu obrací pět krát za den, přičemž prvním modlením začínají v brzkých hodinách. A tak naše otázka zněla, zda to není příliš často? „Pětkrát denně znamená 25 minut, přijde vám to hodně? Když si něco v životě přejete, nevěnujete snad tomu svůj čas?“ odpověděl důrazně. „Nemůžete přece pořád od života jen něco chtít, musíte i dávat, a tak svých 25 minut věnujeme modlení, při kterém zároveň děkujeme za to, co už máme, ať už je to domov nebo to, že můžeme vůbec vidět.“

Svatá pravda, pomyslela jsem si, často od života něco jen chceme a v případě, že to nepřichází, stěžujeme si, že se nám nedaří, že nemáme to, co chceme a když se nám to splní, chceme zase něco víc. Měli bychom svoji energii ale soustředit i na věci, za které jsme vděčni. Čas na to nám nikdo sice nestanoví, ale i kdyby to mělo být jen několik minut před spaním, přinejmenším nám to pomůže uvědomit si to, co v životě už máme. Rozhodla jsem se tak svých několik minut před spaním věnovat děkování také.

PS: Děkování provádím také na svých hodinách jógy v pozici Šavásány…

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..