Vizualizace

Musím se Vám k něčemu přiznat. Už od roku 2012 mám svou nástěnku přání. Co to znamená a jak to funguje? Naprosto jednoduše. Představte si, že jste si koupili letenku do své vysnívané destinace. Je únor, ale letíte až v dubnu, a tak si každý den představujete, jak se po celém Vašem těle rozpínají paprsky slunce, jak pozorujete jeho západy a východy, to, jak spoznáváte okolí a seznamujete se s místními. No a teď si odmyslete tu letenku. Prostě ji ještě nemáte. Přesně tohle jsem udělala já. Po svém návratu z New Yorku jsem věděla, že další destinací musí být místo, kde je příroda. A protože jsem v minulém roce začala meditovat a cvičit jogu, jako destinaci jsem zvolila Bali. Vytiskla jsem si fotku a přišpendlila si ji spolu s dalšími na mou nástěnku. Každý den jsem si představovala, jak svou vysnívanou dovolenou budu trávit, až na mě jednoho dne ta akciová letenka vyskočila. Neváhala jsem ani sekundu a hned ji koupila.

A přesně tak to mám s ostatními oblastmi ve svém životě. Od pracovního života, po to, jakým způsobem bych ráda trávila svůj volný čas, a jaká bych vůbec chtěla být až po svůj soukromý život. Tyhle všechny situace, sny, přání mám za pomocí obrázků, slov a fotek přišpendlené na své nástěnce. Tu však nezapomínám pravidelně updatovat. Víte proč? Protože se mi postupně všechny tyhle sny plní a vzniká tak prostor pro další. Skvělé je zároveň i to, že si ve svém životě následně dokážete alespoň uspořádat, co od něho vůbec chcete.

Nicméně nevyužívám jen svojí nástěnku, ale také proces vizualizace, který jsem Vám naznačila už ve spojitosti s Bali. Důležité na tom ale je to vaše přání specifikovat co nejpřesněji. Já si například přála být pozvaná do kina. Ještě na konci roku 2017 se mi to splnilo, do kina jsem pozvaná byla, ale rande dopadlo hrozně, pochopitelně, přála jsem si přeci kino, nic víc. Představujte si zároveň to, jakoby se Vám to Vaše přání už splnilo, to jak se cítíte a jak Vám je příjemně. Co je ale nejdůležitější, je přát si takové přání, které neublíží popř. neuškodí ostatním. Chcete si dopřát? Dopřejte si, ale ne na úkor druhého. Jednejte s láskou a bude Vám dáno.

O procesu vizualizace jsem se poprvé dozvěděla z dokumentu The Secret založeném na ukázkách toho, jakou sílu mohou mít naše myšlenky a představy. A tak jsem se rozhodla, že to jednoduše vyzkouším. Představovala jsem si, jak pravidelné cvičím jogu, píšu blog, který obohacuje lidi okolo mě a to, jak potkám někoho, koho nebudu muset podporovat jen já, ale budeme se moci podporovat navzájem. A ono se to děje.

A tak Vám celý proces vizualizace můžu jen doporučit. Nebuďte ale netrpěliví, vyčkejte času a ono se to začne dít v tu pravou chvíli.

PS: V den kdy jsem se rozhodla napsat tento článek, mi kamarádka na whatsapp přeposlala printscreen obrazovky mailu z jazykové školy, kam se přihlásila. Píše se v něm „při učení si představuj..“ No přiznejte sami, potřebujete větší znamení?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..