Všechno je to o přístupu

Já osobně motta miluju, mají svou hloubku a vedou nás k zamyšlení (nebo alespoň mě) a proto mi nedá nezanalyzovat jedno, které jsem dnes náhodně objevila a jsem s ním naprosto ztotožněná. „Nemůžeš vždy kontrolovat, co se děje naokolo, ale můžeš vždy kontrolovat, co se děje v Tobě.“ Mr. Yoga

Napadl mě úplně obyčejný příklad. Je sobota ráno a vy jste se víkendu nemohli dočkat, mělo být nádherně, a tak jste plánovali, jak si celý den budete užívat venku. Jenže, otevřete oči a ono prší. Jaká bude Vaše reakce? Znám pár lidí, kterým konkrétní situace dokáže zkazit náladu na celý den. Jenže ono neprší ve Vás, prší venku. Neznamená to tak, že přeci uvnitř sebe musíte mít zataženo. Já osobně déšť miluju. To, jak kapky deště bubnují na střechy domu, to, jak díky vodě vše naokolo kvete, ten čerstvý vzduch, který nám déšť pročistí. Nemusí být přeci nádherně, abyste si udělali úžasný den. Můžete lenošit s knížkou, zajít s přáteli do města na kávu, hrát s Vašimi dětmi „Človéče, nezlob se“ a někteří odvážlivci mohou i přes déšť vyjet na výlet. A přesně tak, jak je to s přístupem k počasí, tak je to s naším přístupem ke všemu naokolo nás, k lidem, které okolo sebe máme nebo se kterými jsme se náhodně potkali. Se situacemi, které nás denně obklopují a kterým se občas vyhnout nedá. Záleží pouze na nás samých jak uvnitř sebe zareagujeme a jaké myšlenky a pocity sami v sobě zvolíme, nemyslíte?

Není to jednoduché a ani být nemůže, uvědomění sama sebe a to jakým způsobem reagujeme, přemýšlíme, je celoživotní cesta. Také se to pořád učím a také ne vždy mi to jde, ale snažím se na tom pracovat, chci jít správným směrem. A co Vy, přidáte se ke mně nebo si zvolíte tu možná jednodušší, ale nepříliš rozvojovou cestu?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..