Vývoj

Znáte ten pocit, kdy se usadíte, řeknete si, že je všechno fajn a jste spokojeni. Srovnáte se se vším, co bylo a nebylo pro Vás zrovna příjemné, jste vděčni za to, co máte, užíváte si ten váš životní flow a pak se „to“ náhle objeví. Co je to „to“, co mám na mysli? Podobu to může mít jakoukoliv – novou situaci k vyřešení; překážku, kterou máte překonat; životní zkoušku, která Vás mám „prozkoušet“, jestli jste se poučili, prostě něco, čím Vás život opět žene dopředu a nenechá Vás být na místě. Protože vývoj v životě je přeci přirozený. Všechno roste, všechno se vyvíjí, a tak do tohoto koloběhu spadáme i my. Jsou dvě cesty přístupu. Řeknete si: „No, skvělý, zase já. Zase něco musím řešit.“ Nebo se usmějete a rozeznáte, že se jedná o situaci, která Vás má zase posunout dopředu, někam nasměrovat, situaci, ve které máte někoho potkat, i kdyby třeba jen sami sebe, prostě situaci, která Vás nutí pohnout se.

1. den roku 2018 jsem se vydala na novoroční procházku, kterou jsem zakončila vychutnáváním kávy v jedné z mých oblíbených kaváren. Zrovna jsem se kochala pohledem na pražský hrad, když mi zazvonil telefon a na něm se objevilo neznámé telefonní číslo. Volala mi majitelka bytu, ve kterém aktuálně bydlím. Během sekundy mi hlavou proběhla myšlenka, že mi možná chce poblahopřát vše nejlepší do nového roku, ale pak jsem vycítila, že důvod je nejspíš jiný. „Nemám moc dobrou zprávu, potřebuju tvůj pokoj.“ A můj pocit byl potvrzen. Po zhodnocení roku 2017, poděkování za to, co mám, mi život nastolil další úlohu, zkoušku, překážku, říkejte tomu, jak chcete. A přesně tak jsem k tomu přistoupila. V hlase majitelky jsem cítila nejistotu, že mi takovou informaci volá 1. 1. 2018, uklidnila jsem ji a potvrdila, že začnu hledat. Mám na to měsíc. Nebudu Vám nalhávat, že mezi mé první pocity nespadl i vnitřní strach, co budu dělat. Naštěstí jsem ho vyměnila za myšlenku, že to zvládnu a že se naopak těším na to, co si pro mě ten život zase připravil.

Proto, když Vám život zas něco přinese k vyřešení a Vy budete mít pocit, že jsou to další klacky a že si danou situaci nezasloužíte, zkuste to vzít z té jiné stránky. Prostě Vás to má posunout a někam nasměrovat. Vždyť jak jsem už zmiňovala „Život Vám nikdy nenadělí víc, než byste neunesli.“ A navíc, zpětně zjistíte, že to je určitě tím správným směrem.

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..