Z neznámého blízkým

Během našeho života poznáme několik stovek, možná až tisícky lidí. Některé z nich poznáme od našeho prvního nádechu, některé potkáme, až na své cestě životem. Někteří s námi zůstanou po celou dobu, s některými se možná na chvíli rozloučíme a s některými se možná naše cesty chtě nechtě rozejdou navěky.

Většina lidí je pro nás však zpočátku cizích (když nepočítám samozřejmě rodinné příslušníky). Jak se ale pro nás z neznámé osoby stane člověk blízký? Některé vztahy začínají tak, že se dvě osoby nemohou ani vystát a po určité době skončí zamilovaně v objetí, nejlepšími přáteli nebo osobami velmi blízkými. Jak je možné ale, že někteří lidé ve vztahu, kteří v objetí zamilovaně začínali, byli nejlepšími přáteli nebo osobami velmi blízkými, končí naopak tím, že se nemohou vystát?

Říká se, že komunikace je základ vztahu a já nemohu než souhlasit. Když se zamyslíte, pokaždé, když jste někoho potkali a bylo Vám s ním dobře, dokázali jste prořečnit desítky hodin, seděli jste do svítání, svěřovali se jeden druhému, bavili se o svých obavách, trápeních, smutných chvílích, ale také o radostech, úsměvných příhodách, plánech a cílech. Jednoduše jste mluvili. A právě podle mého tato komunikace, resp. otevření se jeden druhému, dělá z neznámého člověka, člověka blízkého.

Bohužel, tento „vztahový vzorec“ platí i obráceně. Každému z nás je jasné, že svůj partnerský život neproklábosíte každý den se svou polovičku do brzkých ranních hodin. Ale jakmile se komunikace vytratí úplně, z Vašeho blízkého člověka se pomalu stává člověk neznámý. Už nemá přehled o Vašich trápeních, bolestech, radostech nebo plánech. Naopak, vzdalujete se. Možná máte pocit, že tu už pro Vás ten konkrétní člověk není, začnete si domýšlet, že o podobný typ rozhovoru s Vámi už možná ani nemá zájem a začnete se svěřovat někomu jinému. Tímto jednáním se však nejenže čím dál více oddalujeme svému blízkému, začínáme si budovat tento blízký vztah s někým jiným. A další vztahový vzorec je na světě.

A co myslíte Vy? Přikláníte se k mé myšlence nebo máte jiný názor?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..