Záměr

Ten dělá to a ta zas tohle. Zamysleli jste se ale někdy z jakého důvodu?

Ano. Většina lidí, kteří ráno vstávají do práce, do ní vstávají z povinnosti. Z důvodu vydělat si peníze, aby následně pak (po většinou) podle svého mohli žít. I když si osobně myslím, že do práce by člověk měl chodit ne jen za účelem výdělku, ale za tím, že ho práce baví, povětšinou slýchám důvod výdělečný. Opusťme ale pro tentokrát pracovní oblast a zamysleme se nad tím, jak trávíme svůj volný čas, za který nám v zásadě nikdo neplatí. Proč děláme věci, které děláme? Čeho tím chceme dosáhnout?

Musím přiznat, že při otázce proč chodím běhat, odpovídám: „Poslouchám hudbu, kterou miluju, čistím si hlavu a třídím si myšlenky.“ Větu s myšlenkami už jsem od pár známých, co běhají, slyšela upřímně taky. Někdo trénuje dokonce na půl maraton, maraton. Ale co když přijde krize, co po tom? Seknete s tím, řeknete si, že nevidíte žádné výsledky, upadnete do skepse a přestanete trénovat? Ano, láká to k tomu, a proto bychom si měli ten náš záměr určit, abychom, když nás takové myšlenky přepadnou, nezapomněli, proč děláme to, co děláme.

V týdnu jsem obědvala s kamarádkou, která se rozhodla pro koupi běžeckého pásu. „Jasný, stejně to skončí tak, že na něm budeš věšet prádlo.“ Smáli se jí prý známí. Zapochybovala. A tak jsem se jí zeptala, proč si pás chce koupit. „Chybí mi běhání, v zimě se brzy stmívá a prostě to nestíhám. Navíc jsem zjistila, že díky běhání si dodávám sebevědomí, lépe se cítím a o to víc se mám ráda.“ Vidíte, odpověděla si sama, to je přesně ten záměr. Nenechte se rozházet okolím, v případě, že se Vám lidé okolo vysmívají, že na něco nemáte nebo něco nezvládnete a nevěří Vám, Vy si rozhodně věřit nepřestávejte. Prostě si za svým záměrem běžte, děláte to kvůli sobě.

Po spuštění blogu mi párkrát byla položena otázka, proč jsem se rozhodla psát. Můj záměr je v tomhle jasný – lidé okolo mě říkají, že mám štěstí na zajímavé příběhy, mám milý úsměv a rozdávám kolem sebe radost. A jelikož vím, že každého z nás v životě potká ne zrovna pozitivní období, rozhodla jsem se tu svoji radost předávat dál. Otevřít témata, nad kterými člověk občas možná v těžkých chvílích přemýšlí nebo naopak vše hodnotí z té negativní stránky. Dodat Vám energii a sílu. Podělit se s Vámi o příběhy, které Vás rozesmějí anebo možná Vám ukáží i jiný náhled. A i kdybych tím měla vykouzlit úsměv na tváři i jen jednomu člověku, budu happy. Jsem prostě názoru, že bychom si tu radost kolem sebe měli předávat navzájem. Někdy ji potřebujete víc, někdy ji máte zas na rozdávání Vy, tak ji pojďme sharovat.

Za život nám párkrát můžou vyvstat situace, kdy máme pocit, že nám dochází energie, ztrácíme tu svoji nit, nevíme, kam dál, kam směřujeme, proč tam směřujeme a proč děláme věci, které děláme. Důležité je tam ten záměr stále mít, ale mít ten náš, ne někoho jiného. A když ho neznáte, tak se nad ním zkuste zamyslet. A pak prostě jděte. I když už nebudete moct, ostatní se Vám budou vysmívat a Vy si přestanete věřit. Pokračujte dál, protože kde je záměr je směr a na konci toho směru Vás ten splněný záměr nemine. Jsem si tím jista.

Jaký záměr je tedy ten Váš?

Likujte a sdílejte:

Peti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..